درباره ما

هدف و ماموریت ما در آموزشگاه هنر سیم و سنگ ، ایجاد توانائیهای هنری و آموزش تکنیکهای مختلف جهانی در زمینه ساخت زیورآلات نقره، مس، طلا و نقره سازی با استفاده از آخرین دستاوردهای صنایع دستی بوده و هست و از آنجا که آرت کلی مورد استقبال هنرمندان زیورآلات در سراسر جهان قرار گرفته است ، مصمم شدیم تا این هنر را به علاقه مندان در ایران آموزش داده و پشتیبانی نمائیم . هر چند تا کنون هنرجویان زیادی از کشورهای همسایه نیز در برنامه های آموزشی ما شرکت کرده اند.
اگر هنر ، تراوش روح انسانی در آثار هنرمند باشد ، همه انسانها میتوانند یک هنر منحصر بفرد ناشی از احساس و فکرخودشان را داشته باشند ، که این احساس را با خلق اثر هنری در معرض نگاه و قضاوت دیگران قرار داده و به اشتراک میگذارند و آنگاه است که انسانها احساس خود را در آثار هنری دیگران کشف میکنند.
متاسفانه مشغله های زندگی و مسئولیت های روزانه ، فرصتی برای کشف استعداد های هنری و لذت بردن از خلاقیت های منحصر بفرد ما فراهم نمیکند
ما در تلاشیم تا با توجه به امکان آموزش سریع آرت کلی و قابلیت های نامحدود آن ، فضائی را برای بروز خلاقیت های هنری نسل آگاه و جستجوگر معاصر فراهم کنیم.
امروزه تکنیک های استفاده از مواد آرت کلی بدلیل قابلیت های نا محدود و منحصر بفرد به یک هنر جهانی تبدیل شده اند و در بیش از 40 کشور جهان مورد استفاده و آموزش هنرمندان صنایع دستی قرار دارند.

از زمانی که آرت کلی را برای اولین بار در سال 1386 به علاقه مندان هموطن معرفی کردیم ، شاهد استقبال هنرجویان زیادی با شغلها و گرایشات تحصیلی و هنری مختلف ، از دکتر جراح گرفته تا خانم خانه دار، گرافیست ، نقاش ، شاعر و نویسنده ، مهندس ، معمار و محصل و دانشجو بوده ایم و همه آنها به گونه ای با آرت کلی ارتباط برقرار کرده و از آن لذت برده اند.
بسیاری از این افراد هم اکنون مربی آرت کلی بوده و ضمن استفاده از این هنر و ساخت زیورآلات ، به آموزش این هنر نیز در داخل و خارج از کشور مشغولند.
طی این سالها ، آموزش مینای سرد ، مینای گرم ، موکومه گانه و بیدینگ را نیز به این آموزش ها افزوده ایم، تا هنرمندان آرت کلی بتوانند به آخرین تکنیک های مورد نیاز شان مجهز شوند.
نمایشگاههای سالانه آرت کلی ، روز بروز طرفداران بیشتری پیدا میکند و بدلیل محتوی خاصی که در آثار این هنرمندان و مضمون نمایشگاهها ی آرت کلی وجود دارد ، زیورآلات آرت کلی متمایز بوده و زیورآلات دست ساز کلوپ هنرمندان آرت کلی با نام تجاری نقره های خیال جایگاه ویژه ای را در ذهن و قلب مشتریان وفادار خود ایجاد نموده است.

پیام مربی:

تو مدرسه بهمون گفته بودن که در زمانهای قدیم کیمیاگران باور داشتند که عناصر مختلف رو می شه به طلا یا نقره تبدیل کرد. به نظر چقدر غیر منطقی می آمد…
سالها بعد در کلاسی شرکت کردم.قطعه ای گل خاکستری رنگ به من دادند که فرم یه انگشتر بهش بدم، بعد خشکش کنم و روی شعله اجاق گاز بپزمش.بعد از پخت به من یه  فرچه سیمی دادند که روی انگشتری که ساخته بودم بکشم. انگشتر اول سفید رنگ بود، بعد، جلوی چشمهای حیرت زده من تبدیل به یه انگشتر از جنس نقره خیلی خالص شد. من کیمیا رو به چشم دیده بودم …

سالها بعدتر هنرجویانی پیش من می اومدن و می گفتن که در عمرشون کار هنری  نکردن و فکر می کردن هیچوقت هنرمند نخواهند شد.بعد از چند جلسه هم من و هم خودشون از زیبایی قطعاتی که ساخته بودن متعجب می شدیم. اون موقع بود که معنی واقعی کیمیا رو فهمیدم. و الآن سالهاست که هر روز شاهد کیمیاگری هنرمندان بسیاری هستم …

اینستاگرام : Noghrehaye_khial